Підкидьок

Ніна довго лежала вночі з відкритими очима, втупившись у стелю, перебираючи в пам’яті назви річок, міст, рослин, вважаючи до тисячі і більше, але все одно засинала на кілька хвилин тривожним, чуйним сном, а вранці вставала на роботу — сонна і слабка.Ніна втратила всякий інтерес до життя після того, як її єдина дочка Валечка померла в результаті раку.

Лікарі сказали, що їм потрібно зробити термінову операцію і потрібно багато грошей. Куди вона тільки не ходила: і в церкву, і в уряд, і до людей в інтернеті, і стояла на ганку біля церкви і магазинів — вона все одно не зібрала необхідних грошей, не встигла …

Ніна довго лежала вночі з відкритими очима, втупившись у стелю, перебираючи в пам’яті назви річок, міст, рослин, вважаючи до тисячі і більше, але все одно засинала на кілька хвилин тривожним, чуйним сном, а вранці вставала на роботу — сонна і слабка. Вона якось проводила час на роботі, завдяки людям, які знали про її горе і не чіпали її, а іноді відпускали раніше, кажучи:

— Іди, Ніна, поспи трохи.Отже, сьогодні її відпустили раніше, і вона спокійно йшла по вулиці. Вона не хотіла повертатися додому. Вона бродила взад і вперед по вулиці і не знала, що робити, щоб трохи забутися, щоб біль втрати стала хоча б трохи слабкіше, щоб вона могла дихати. «Я зовсім одна, зовсім одна», — подумала Ніна. «Якби Віктор був живий, була б підтримка», — згадувала вона свого чоловіка, який загинув у Чечні.

Осінь цього року здивувала своєю золотистою красою, прикрасивши стрункі берези та осики ажурним візерунком; тільки Ніна не бачила цієї краси. Потім пішов дощ, і поривчастий холодний вітер спробував зірвати останнє листя з дерев. Жінка ще раз пройшлася по вулиці, обмотавши вовняний шарф навколо шиї, поежілась і тихо побрела додому. Їй не хотілося ні їсти, ні пити, і вона без сил лягла на диван. Сама того не відаючи, Ніна задрімала, і їй приснився сон.

… постукали у вікно. Ніна підійшла до вікна і була приголомшена. Її Валечка стояла під вікном. Вона посміхнулася і тихо сказала: — Мамо, не плач. Я дуже тебе люблю і скоро повернуся до тебе …Ніна прокинулася від поштовху в бік і кинулася до вікна. Вулиця була безлюдна, лише пара закоханих пройшла повз, повільно і в обнімку. Ніна ще кілька хвилин дивилася у вікно, сподіваючись знову побачити свою кровинка.

У дворі загавкав собака і тут же заскиглила. Ніна згадала, що забула її погодувати, налила в чашку суп і вийшла у двір. Джек завиляв хвостом і тихо заскиглив.Хвіртка була відкрита, в ній виднілася маленька дівчинка. Неможливо було зрозуміти, скільки їй років, вона була дуже дивною і блідою. Вітер поривами дув на дівчину, торкаючись її рідкісних, нечесаних волосся.

Сукня, в яке була одягнена дівчина, було незрозумілого кольору, чи то від бруду, то чи вицвілого. На ногах — потерті, занадто великі, темні тапочки.- О, Боже мій … О боже мій … Тут так холодно, а на тобі тільки бавовняну сукню.Дівчина замерзла і не могла вимовити ні слова. Ніна схопила дівчинку на руки і побігла з нею в будинок.

»Моя мала. Як тебе звуть?»Валя», — прошепотіла дівчина, і Ніна, почувши це ім’я, без сил села на підлогу.-Скільки тобі років?- Вісім.Ніна приходила в себе.- Валечка, донечко, — жінка загорнула дівчинку в ковдру. Ти спочатку зігрійся, а потім я тебе помию, просто нагодую кашею. Тебе подобається манна каша?

-Я ще жодного разу не їла.-І що ж ти їла?Ніна дивилась на неї широко розплющеними очима.-Ти знаєш, що таке каша?
Ні. Я не знаю, — розгублено відповіла дівчина.-І що ж ти їла?- Солоні огірки … і хліб, коли тітки давали.Почувши це, Ніна притулилася до стіни, щоб не впасти.-У тебе є мама, тато?

-Ні.-І як ти добралася до мене?- Мене привела моя тітка.Незабаром Ніна нагодувала дівчинку кашею і напоїла чаєм, і разом з нею вона із задоволенням з’їла кілька ложок гарячої каші і випила чаю. Тепер їй було, про кого піклуватися. Вона вимила дівчинку у ванній і переодяглася в нову сукню, що залишилося від дочки, яке вона ніколи не одягала, бо воно колись виявилося маленьким.

Розчесати волосся дівчини, вона зав’язала рожевий бант на її світлому волоссі.Настала ніч, і Ніна поклала Валечку поруч з собою, і вперше за кілька місяців вона відразу заснула.Вона прокинулася рано вранці. Валечка ніжно обіймала її руками. Вона побачив руху Ніни, вона відкрила очі і тихо прошепотіла:

— Ти моя мама?Ніна здригнулась при цих словах.»Так, Валечка, я твоя мама», — рішуче сказала Ніна.Ніна заметушилася, пробіглася по інстанціях, виправила документи для дівчинки і влаштувала її в школу.А незабаром прийшла комісія, і вони силою забрали Валю-в дитячий будинок, сказавши Ніні, що вона сама не врятувала свою дочку, а по-друге, усиновити дівчинку було неможливо, тому що Ніна не була заміжня, що, мовляв, ми не віддаємо дітей одиноким людям.

Залишившись одна, Ніна впала в депресію. Єдиним, що було у неї в голові, був крик Валі: — » Мамо, не кидай мене ».Жінка провела ніч без сну, а на наступний ранок прийшла в себе в військкоматі. Ніна все розповіла майору Сінгіну, і він відразу ж набрав номер телефону …Через два дні Валю відвезли прямо на подвір’я до жінка. Вона вбігла в дім, обняла Ніну руками і заплакала від радості.- Мам. Я тебе так люблю