Син привів додому сироту — голу і босу, а ще сказав, що дівчина чекає дитину

Cин привів додому сироту — голу і босу, а ще сказав, що дівчина чекає дитину. Сусіди радили, щоб я їй дала грошей і прогнала. А моя старша дочка сказала: «Мамо, не журись. Трохи грошей позичимо — та й організуємо весілля-заткнемо людям роти ».- А ви, мабуть, теж хорошою невісточкою будете, — придивляється до мене немолода русява жінка. -Знаєте, у мене така невісточка хороша, така гарна!Говір сусідки попався мені в неблизької дорозі.

— Мій син полюбив сироту. Зустрічалися довгенько, а потім вирішили одружитися, тому що дівчина завагітніла. А люди стали мені нашіптувати, що дівчисько росла без матері (померла, коли дитя маленьке було), а батько у неї — п’яниця і гультяй.Мовляв, і вона така ж буде …Я не слухала. А потім сусідка до мене прийшла і радить: » Дай їй грошей, нехай вона позбутися того дитини ». Я як блиснула очима на Гальку та й кажу їй: «Боже упаси! Чи ти не в своєму розумі, жінка ?! Як так можна?»

А ввечері питаю сина тихенько: «Син, твій гріх?» А він: «Мій, мамо! .. Я люблю її ».»Ну, то, — кажу, — рада вам та любов ».Заусміхалася жінка, розчулилася і замовкла на мить. Я вже вирішила, що ось і вся історія, хотіла сказати, що таке рішення — наймудріше з усіх можливих, а супутниця продовжила:- Пішла я до бабусі цієї дитини та й питаю: «Що ж робити будемо? » А вона в плаче:

» Не знаю, у мене — ні копійки грошей! «Я тоді з нею теж в плач, тому що і у нас ні копійки. Прийшла додому, а дочка моя старша і каже: «Мама, не сумуйте. Є у нас порося, то ми його заріжемо. Є й горілка. Тому що той цукор на пайок, що ми його вперлися на горище, зовсім чисто вимокнув — ми і перегнали на горілку. Чи не викидати ж! ..

А ще трохи грошей позичимо та й сгуляем весілля -Заткнися людям рот ».
Я це як почула, то вже мені від серця і відлягло … хоч і Доні моєї копійка була не зайва — вони теж дитинку чекали … відгуляли весілля! А потім народилася у нас внучечка. І знаєте, як дві краплі води схожа на нашого сина.

Ну, це ж треба! Таке диво для нас Бог зробив таке славне дитя подарував. Не уявляю, як би ми це жили без нашої внучечка? Зараз їй п’ять рочків … а наша дочка хлопчика народила. Всього місяць різниці між дітками. Знову на хвилину замовкла моя співрозмовниця.- Знаєте, дуже я рада, що маю таку невісточку. Мені вона як рідна донечка. Хоч і важко нам спочатку довелося ..

Раз я помітила, що дістає з шафи синівське білизна (майку і плавочкі) і одяг на себе, так як свого немає. Я аж заплакала, так мені її шкода стало. Кажу тоді чоловікові: » Давай продамо мішок цукру та купимо дитині хоч щось одягнутися … «Те чоловік мій, бувало, йде з роботи і несе в кишені кілька цукерок.

«Нехай, — каже, — це невістонька, тому що я як подумаю, що тій дитині ніхто ніколи і цукерки не приніс …», а вже як стало нашому батькові погано — вдарив його інсульт (ми якраз на городі були), то невістонька помітила щось недобре і до нього: «Батько, вам погано? що ви такий червоний?» Ми схопили його під руки і в лікарню … Врятували батька