До 50 років я постійно приймала гостей тільки у себе вдома; тепер я їх більше не чекаю — і навіть чай не покладу. Розповідаю, чому я так вирішила

Кожен з нас по-своєму індивідуальний і має свій певний життєвий статут. З віком люди змінюються. Якщо раніше ви любили гучні вечірки, то з часом ви можете почати від них втомлюватися. Ось і я після 50 років трохи замкнулася в собі і стала рідше приймати гостей. Чому так відбувається? Я просто зрозуміла, що ці посиденьки не приносять мені нічого, крім втоми і емоційного вигоряння. Одна з основних причин — банальна лінь. Навряд чи кого-то радує перед приходом гостей необхідність прибирання або приготування різних страв.

Раніше перш, ніж запрошувати в будинок гостей, я ретельно планувала меню, заздалегідь ходила в магазин, намагалася купити що-небудь смачне і незвичайне, робила генеральне прибирання, мила підлогу, витирала пил, в загальному витрачала свій час на те, щоб організувати шикарний прийом . Після відходу гостей доводилося знову прибирати, мити посуд, розставляти тарілки по місцях.

В результаті замість почуття радості такі візити приносили лише втому і роздратування. Гості можуть бути різними. Нещодавно мені під руку попалася книга, в якій розповідалося, що енергетика оточуючих людей може впливати на душевний спокій.

З віком я стала помічати, що після візиту гостей я іноді до ранку не можу спокійно заснути. Можливо, хтось із гостей просто забирав мою життєву енергію. Тепер, коли я не приймаю гостей у себе вдома, ця проблема мене більше не турбує. Краще на свіжому повітрі. Ще одна причина, по якій я перестала приймати гостей — банальне бажання не перебувати постійно вдома, в чотирьох стінах.

Для зустрічей з друзями цілком підходять кафе, ресторани, торгові центри, a в гарну погоду можна просто зустрітися на вулиці. Зазвичай для зустрічі з подругами я вибираю затишне місце, де можна смачно пообідати, поговорити за чашкою кави або за келихом хорошого вина. Будинок — це місце, де кожна людина повинна відчувати себе захищеним і спокійним.

Прийом гостей зазвичай заподіює зайві турботи і занепокоєння, a також тягне за собою пристойні витрати. В один прекрасний момент я зрозуміла, що не готова проводити пів дня на кухні тільки для того, щоб догодити іншим людям. Сьогодні, якщо хтось випадково заходить до мене додому, я не пропоную навіть випити чаю. Так, я абсолютно не гостинна людина, але зате тепер я відчуваю себе набагато спокійніше. Запрошувати в будинок гостей чи ні — кожен вирішує сам. Найголовніше, щоб ви відчували себе комфортно при будь-якому рішенні.