Все сімейство чоловіка ополчилося проти мене через мою пропозицію свекрусі – йти працювати. Ми змушені щомісяця давати їй гроші.

Нашій сім’ї скоро виповниться 5. У нас все добре, нічого не віщує б іди, але у нас виникла одна про блема: чоловіка моєї свекрухи не ст ало кілька місяців тому. Він був не біо логічним батьком мого чоловіка, але все ж таки дбав про нього і про мою свекруху дуже довгий час, починаючи з підліткового віку мого чоловіка. Свекруха залишилася сама. Нам із чоловіком теж нелегко, ми теж дуже любили його. Але те, як цей біль переживає моя свекруха, не передавати словами. Чоловік не лише був її опорою морально, а й був єдиним здобувачем у сім’ї. Марія Сергіївна ніколи не працювала. Вона завжди займалася лише домашніми справами та виховувала дітей. Чоловік добре заробляв, пара собі нічого не відмовляла. Навіть у літньому віці Єгор Костянтинович водив дружину на відпочинок, часто закордон. Марія Сергіївна поки що не отримує пенсії. Та й без стажу їй нескоро до пенсії, звісно. У чоловіка є ще один брат і одна старша сестра. Вони почали вирішувати, як можуть допомогти мамі.

Молодший брат навчається на інженера. Зрозуміло, якщо він забезпечить самого себе, і це буде величезна допомога. Ну ось. Залишилися тільки чоловік та її сестра. Вони замислюються над тим, щоб щомісяця відкладати певну суму для мами. Ми живемо не на широку ногу. Скажу більше: бувають місяці, коли ми ледве сплачуємо за комунальні послуги. Я в декреті, зарплата чоловіка немаленька, але треба врахувати також іпотеку та витрати на нашого малюка. Як виділяти гроші для свекрухи – я не можу зрозуміти. На цьому ґрунті сварки в нашій сім’ї стали невіддільною частиною повсякденного життя. Я не можу звикнути до думки, що тепер нам доведеться утримувати ще одну дорослу людину. Через це чоловік змушує мене заощаджувати на всьому, аж до найважливішого – заощаджувати на нашій донечці. Адже це не тимчасова проб лема. Це явище, з яким нам доведеться жити ще дуже довго.

Я не можу собі уявити, як ми будемо утримувати мою свекруху десятиліттями. А якщо у нас народиться друга дитина? Чи з’явиться інше джерело видатків? Я вважаю, що діти не повинні забезпечувати батьків. Допомогти батькам можна і потрібно, але систематично платити їм – ненормально. Під час чергової сварки я знайшла чудове рішення нашій проблемі – Марія Сергіївна ще сповнена сил, чому б їй не влаштуватися на роботу? Зрозуміло, що йдеться про легку роботу, яка не потребує жодної підготовки. Вона могла б працювати бібліотекаркою, ліфтером, продавщицею. Але вся сім’я після цієї пропозиції настроїлася проти мене. Невже я не права, пропонуючи дорослій людині взяти свої витрати на себе? Загалом, на сімейному фронті все погано, боюся, справа дійде до серйозного скандалу. Я люблю свого чоловіка. І його маму також. Але невже я не правий у цьому плані? Невже вона не може взяти відповідальність за себе?