Дідусь придумав кращий спосіб — як знайти хорошу школу для онука Повчальна історія

Батьки вибрали для свого сина кращого вчителя. А вранці дід повів онука до школи. Коли вони увійшли у двір, їх оточили діти. — Який смішний старий, — засміявся один хлопчик. — Ей, маленький товстун, — скорчив пику другий. Діти кричали і скакали навколо діда і онука. Тут вчитель шарпнув за дзвінок, оголошуючи початок уроку, і діти втекли. Дідусь рішуче взяв онука за руку і вийшов на вулицю.

— Ура, я не піду в школу, — зрадів хлопчик. — Підеш, але не в цю — сердито відповів дід. — Я сам знайду тобі школу. Дід відвів онука в свій будинок, доручив його турботам бабусі, а сам пішов шукати кращого вчителя. Побачивши якусь школу, дід заходив у двір і чекав, коли вчитель відпустить дітей на перерву. У деяких школах діти не звертали на старого уваги, в інших — дражнили його.

Дід мовчки повертався і йшов. Нарешті, він увійшов в крихітний дворик маленької школи і втомлено притулився до огорожі. Задзвенів дзвінок, і діти висипали на подвір’я. — Дідусь, вам погано, принести води? — почувся голосок. — У нас у дворі є лавка, Сідайте, будь ласка, — запропонував один хлопчик. — Хочете, я покличу вчителя? — запитав інший хлопчик. Незабаром у двір вийшов молодий учитель. Дід привітався і сказав:

— Нарешті, я знайшов кращу школу для мого внука. — Ви помиляєтеся, дідусь, наша школа не найкраща. Вона маленька і тісна. Старий не став сперечатися. Він про все домовився з учителем і пішов. Увечері мама хлопчика запитали діда: — Батько, у вас же немає освіти. Чому ви думаєте, що знайшли кращого вчителя? — Вчителя дізнаються по учнях — відповів дід.