Чоловік з дружиною кожен раз переживали і сумували, коли до них приїжджали батьки. І вони разом знайшли рішення цієї проблеми

Світлана та Андрій одружилися і, як всі молодята, були щасливі і » в курені ». Жили вони скромно, орендували старенький будиночок. Андрій працював слюсарем, а Світлана була медсестрою. Але, незважаючи на невлаштованість побуту, жили вони дружно, тому що любили один одного. Тільки ось батьки їх з самого початку не порозумілися. Андрій був з багатодітної сім’ї, де всім керувала мати.

Вона господарська жінка. І завжди хотіла, щоб дружини синів були такими ж. Щоб як то кажуть — «кров з молоком», щоб по господарству справлялися у всьому, і чоловіки годували кожен день різними стравами. Коли Андрій познайомив їх зі Світланою, мати тільки зітхнула і потім йому говорила: — Вона ж худа! Як в ній тільки дух тримається. Дивись, і харчується абияк, може вегетаріанка яка. І тебе таким харчуванням доведе.

Сім’я Світлани була не великою, точніше складалася лише з неї і матері. Батько Світлани пішов рано, виховувалася вона матір’ю, яка оберігала її від усього. Від роботи по дому. Усе найкраще тільки їй діставалося. Коли Світлана повідомила матері про те, що вони одружуються на Андрія, та журилася: — Але ж він не освічений! Де ви жити будете? Приведе тебе невідомо куди, що ти там будеш робити?

Незважаючи на те, що молода пара були з різних сімей, які звикли до різних умов життя, їх об’єднувало одне — вони дійсно любили один одного і з легкістю долали труднощі. Адже коли молоді і закохані — все легко і весело.

Тільки коли їх відвідували родичі, траплялися у них сварки. І то, сварилися в основному матері Світлани та Андрія між собою. Мати Андрія по-хазяйськи заходив в їх будинок, особливо часто буваючи на кухні, безпардонно заглядаючи в каструлі і холодильник. — А що це у вас суп вчорашній тут? Ти цим Андрія годувати будеш? — питала вона Світлану, яка вже стала боятися візитів свекрухи.

— Так, він ще цілком хороший, і салат у нас ще на обід, — виправдовувалася молода дружина. — На обід мужику треба м’яса свіжого наготувати, а не салатами його годувати. Ех ти, дружина-господарка, — Не вгамовувалася свекруха. В розмову втручався Андрій, якому було прикро за дружину: — Мама, Світлана прекрасно готує, мені дуже подобається, дай їй спокій.

— А я що? Я свою думку сказала! Якщо вам подобається харчуватися вчорашнім — що ж, ваше право. Можете хоч просто траву з поля пожувати, я ж вам не указ! — ображалася мати. Коли ж мати Світлани відвідувала молодих, то постійно оглядала будинок. — Ти досі переш руками, доню? Коли чоловік тобі вже купить пральну машину? Хвіртка он у вас розхитана. Зовсім він без рук у тебе чи що? — говорила теща Андрія, невдоволено оглядаючи їх не хитра господарство. — Все в порядку мама.

Скоро купимо і машинку, і паркани підправимо. Андрій багато працює зараз, не всі встигає. Невже ти не розумієш, що неможливо все відразу зробити, — виправдовувалася Світлана. Але особливо голосно в їхньому будинку було на свята, коли теща і свекруха збиралися разом за одним столом. На дні народженні Андрія велика сварка вийшла. Ввічливі на початку свята, до кінця вечора матері вже не могли стримувати свого невдоволення:

— Щось як я подивлюся, сваха, не особливо твій син то по дому старається. Сама знаєш, життя в селі ледарів не терпить. То одне, то інше треба. І льох у них обвалився, і паркан підправити треба. Дочка ось руками речі його пере, тому що немає пральної машини, — мати Світлани намагалася присоромити свекруха дочки. — Руками стирає? І що з того? Я половину життя руками прала, перш ніж пральну машину купили.

А твоя дочка то до господарства взагалі не привчена, як я подивлюся? У холодильнику постійно порожньо, а на обід у сина — суп вчорашній! Де це бачено, щоб чоловіка рідким супом вчорашнім годувати? — ще голосніше кричала мати Андрія. Світлана та Андрій лише переглядалися, розуміючи, що свято знову зіпсований і тепер доведеться лише те й робити, що заспокоювати своїх матерів. Так і жили молоді. Все-то у них було добре і добре між собою, та тільки матері їх цього не бачили.

І ось, якимось дивом, Андрій отримав підвищення, ще й таке, що відправляли його в місто, та там же і житло давали від заводу. Роздумувати не стали, а відразу вирішили їхати. Адже і для Світлани там кращу роботу можна підшукати, ніж тут в селі. Зібрали своє не хитре добро молоді та й поїхали в місто. З тих пір в їхньому будинку запанував спокій. Матері хоч і приїжджали, але все ж рідше бували у них, ніж у селі.

Спочатку звичайно, за звичкою, все вказували то на одне, то на інше. Але з часом зрозуміли, що це вже ні як не впливає, та й то, що молоді один одного люблять і разом назавжди. І тільки зустрічаючи один одного в селі, віталися один з одним, так приймалися за старе: — Молодець, звичайно, твій Андрій, машинку пральну купив Світлані, та ось меблі то у них всі старі. Чи не заробив ще на нові синок твій? — з хитринкою говорила мати Світлани.

-Мій Андрій працює цілодобово, та тільки все вам не до вподоби, дорога сваха. А що ж дочка твоя вже як два роки заміжня, а все ніяк внучка нам не подарує? — знайшла нову тему для невдоволення мати Андрія. Андрій же зі Світланою вже звикли до постійних сварок своїх матерів і вже не звертали увагу, а тільки сміялися у відповідь. Що з них візьмеш, раз спочатку вони один одному не сподобалися. До слова, через рік Світлана народила прекрасну дочка, яка була просто копією свого батька Андрія.