Дочка вимагала від своєї мами, щоб та віддала їй старий борг. Старенька помстилася в заповіті

Коли до Ніни приїхала дочка і попросила повернути гроші, які дала матері на операцію, жінка похилого віку застигла від подиву. Олена пояснила, що зараз кожна копійка на рахунку. Жінці потрібні були кошти, щоб зробити євроремонт і купити модний одяг. Ніна погодилася повернути гроші. Але після смерті мами Олену чекав неприємний сюрприз. Михайло був тихим і скромним. Ніхто навіть не уявляв, як чоловік переживе смерть дружини.

Після похорону Михайло ще більше замкнувся в собі. Чоловік залишився один із семирічною дочкою Софією. У нього були золоті руки. Михайло працював столяром, мав чимало замовлень. На виручені гроші купував для дочки обновки. Одного разу Софія запитала, чому не можна купити маму. Михайло зрозумів, що дівчинці потрібна повна сім’я. Одного разу чоловік вставляв вікно в сусідньому будинку. Господиня пригостила його обідом.

Михайло дізнався, що Ніна нещодавно поховала чоловіка і одна виховує доньку Олену. Чоловік пошкодував господиню і не став брати грошей за роботу. Ніна нагадала йому покійну дружину: така ж тоненька, кучерява. Через тиждень Михайло знову прийшов до господині з інструментами і відремонтував всі зламані речі в будинку. Жінка сказала, що не знає, як розрахується за всю роботу. Але чоловік сказав, що грошей не потрібно. Він попросив Ніну стати мамою для Софії.

І жінка з радістю погодилася. Незабаром Михайло з донькою поселилися в будинок Ніни. Чоловік став життєрадісним і рішучим. Ніколи не сидів без роботи, а гроші віддавав дружині. Та й Софія повеселішала. Адже у неї тепер з’явилися мама і сестра. Потім на сімейній раді подружжя вирішило продати будинок Михайла. Чоловік добудував житло Ніни на два входи, щоб дочкам було де жити. Будинок перетворився на справжній терем.

Через постійну зайнятість Михайло не помічав, як змінювалася обстановка в сім’ї. Одного разу Софія заплакала і сказала, що тато любить Олену більше, ніж її. Але батько заспокоїв дочка і сказав, що це не так. Незабаром Михайло став помічати, що Ніна рідко купує Софії обновки, стала часто лаяти її. Вирішив поговорити з дружиною, але весь час відкладав розмову. Коли Михайло спилював старе дерево, на нього впав важкий ствол. Чоловік помер.

Втративши турботливого чоловіка і люблячого тата, Ніна і Софія довго сумували. Час йшов. Олена вступила до вузу. А Софія, хоч і мала прекрасний атестат, влаштувалася працювати на завод. Їй було шкода матір, яка після смерті чоловіка схудла і стала скаржитися на здоров’я. Протягом одного року обидві дівчини вийшли заміж. Ніна залишилася одна у великому будинку. Від самотності і туги жінка стала багато хворіти.

Одного ранку вона не змогла встати з ліжка. Ніну поклали в лікарню. Була потрібна дорога операція. Дочки внесли необхідну суму. Після виписки Софія взяла маму до себе. Незабаром Ніна відчула себе набагато краще і повернулася в рідне село, в свій будинок. До жінки приїхала дочка. Мама зраділа і стала готувати частування. Але Олена зупинила її. Сказала, що прийшла за грошима, які давала на операцію.

Дочка пояснила мамі, що планує зробити євроремонт і купити модний одяг. А на це потрібні кошти. Ніна остовпіла. Тремтячою рукою простягнула конверт, де були заощадження з пенсії. Сказала, що більше у неї немає грошей. Олена відповіла, що почекає до осені. Адже на той час мама зможе накопичити суму, якої бракує. Через тиждень до Ніни приїхала Софія. Мама поскаржилася дочки на те, що Олена просила повернути гроші.

А жінка не в змозі виплатити таку суму. Адже ліки зараз дорогі. Софія сказала, що сама заплатить сестрі. Зустрівшись з Оленою, вона віддала їй гроші, що залишилися. Сестра взяла конверт і заявила, що мама могла сама накопичити цю суму. З тих пір Олена не спілкувалася з Ніною. Навіть внучку до неї не привезла. Незабаром здоров’є бабусі погіршилося. Софія взяла її до себе. Ніна прожила ще 11 років поруч з улюбленою дочкою і двома онуками.

А після смерті мами Софія і Олена пішли до нотаріуса. Їх чекала несподіванка. Все майно Ніна заповідала Софії. А для Олени в справі знайшли окреме роз’яснення. У ньому було сказано, що Ніна рада піти в інший світ, що не залишившись в боргу перед дочкою.