Віктор встав рано, поки дружина спала. Поголився, зробив кави і пройшов до свого кабінету. Помішуючи ложкою в чашці, він подивився в дзеркало і подумав: Сьогодні особливий день. Потрібно надягти костюм

Він добре пам’ятав вечір п’ятдесят років тому, коли зробив пропозицію своїй майбутній дружині.Тоді вони домовилися зустрітися в парку, і він не міг дочекатися, коли закінчиться робочий день.Віктор був молодим вченим-хіміком, впевнено крокував по стопах свого батька.Неллі в ті часи була молодою актрисою, недавно закінчила театральне училище і робила перші кроки на сцені.

Віктор побачив її в п’єсі Шекспіра «Сон в літню ніч» і був вражений особливим блиском її очей і незвичайною, радісною енергією, яка чулася в кожній фразі, жесті і русі.Він був вражений своєю сміливістю, коли вручив їй букет із запискою, і її відвазі, коли вона сама зателефонувала за вказаним номером телефону. Неллі манірно подякувала за увагу, але прохання про зустріч відхилила.

Згодом вона повірила в серйозні наміри шанувальника, і вони почали зустрічатися. Того вечора, який згадував зараз Віктор, вона сказала йому «так», і вони більше не розлучалися.Неллі цього ранку теж прокинулася рано. Вона чула кроки чоловіка і відчувала запах кави, але не вийшла. У цей день вона повинна бути особливо гарна. Золоте весілля. Рівно п’ятдесят років тому вони лягли на одну подушку, так і постаріли.

Розписалися вони набагато пізніше, але річницею весілля вважали той день, в який, стоячи в парку лицем до лиця, дали клятви вірності і наділи на пальці обручки на честь взаємної, вічної любові.Того вечора Віктор привів Неллі в свій будинок. Його батьки не дожили до цієї події, і не було кому кидати докірливі погляди на дівчину, що так раптово з’явилася на порозі їхнього будинку. Він показав нареченій кімнату матері і сказав:

— Це твоя кімната. Ти можеш тут зробити все, як захочеш.Але Неллі не стала нічого міняти і незабаром відчула, що чоловік їй вдячний за те, що вона зберегла пам’ять про його мати. Заглядала в ті ж дзеркала, сиділа в тому ж кріслі, розсовувала і закривала ті ж штори. Одна улюблена жінка змінила іншу, і це було добре.

Віктор зробив своїм батьківський кабінет, який пам’ятав безсонні ночі іменитого професора, який зберігав його наукові праці та безліч цікавих книг, створених кращими умами людства.В цьому будинку Неллі і Віктор виростили двох дітей і попрощалися з ними, відправивши в самостійне життя.

Дочка і син не стали ні вченими, ні артистами, вони знайшли свій шлях.Це ранок будило спогади. Привівши себе в порядок, Неллі вийшла з кімнати і пройшла на кухню. Вона повинна приготувати чудовий сніданок, що-небудь дуже вишукане і смачне, то, що особливо любить її чоловік. Але не встигнувши приступити до задуманого, вона почула голос Віктора:- Дорога!

Обернулася: він стояв перед нею в вихідному костюмі з букетом пурпурових троянд.- Неллі, не думай нічого готувати! — сказав він. — Сьогодні твої руки не торкнуться ні ножа, ні обробної дошки. Геть каструлі і сковорідки!Він простягнув дружині квіти і додав:- Тут їх рівно п’ятдесят, стільки, скільки років ми разом.Неллі взяла троянди і опустила в них обличчя. Пружні, прохолодні пелюстки торкнулися шкіри, чарівний аромат обволікав і переносив в світ мрій.

«Сон в літню ніч» — світ ельфів і фей -Принеси його чоловік, якого вона полюбила раз і назавжди.- Накинь що-небудь! — сказав чоловік дружині. — Ми підемо в місто. Спочатку поснідаємо де-небудь, а потім заглянемо в наш парк, покатаємося на човні,погодуємо лебедів. У мене буде для тебе сюрприз.

— Який? — здивовано запитала Неллі.- Побачиш, поквапся! Я страшенно хочу їсти.Вони вийшли з будинку, в якому були щасливі багато років, і віддалися місту — кращого для них не було. Кафе на площі пригостило їх омлетом з шинкою, круасанами з шоколадом і чаєм Ерл Грей. Старий парк зустрів зеленню дерев, пишним різнотрав’ям і яскравими фарбами квітів.Звивисті доріжки змушували блукати, з кожним кроком наближаючи до озера, манівшему прохолодою.Чоловік і дружина взяли човен і довго каталися по водній гладі, кидаючи крихти лебедям, плавно ковзали поруч.Наситившись озером, носії п’ятдесятирічної любові влаштувалися в затишній альтанці, насолоджуючись співом птахів і заглядаючи один одному в очі, щоб ще раз беззвучно сказати:»Як добре!».Коли сонце потихеньку стало хилитися на захід, Неллі сказала:- Я зголодніла. Може бути, нам пора?Віктор подивився на годинник, задоволено кивнув і відповів:

— Саме час підкріпитися. Неподалік є чудовий новий ресторанчик.Вони вийшли з парку, тримаючись за руки і ступили на вузькі вулички старого міста. Одна з них привела в затишний дворик. Відкриті ворота були прикрашені гірляндами з стрічок і квітів. Біля входу танцювали хлопець і дівчина в театральних костюмах — феї і ельфа. Побачивши відвідувачів, вони почали посміхатися і замахали руками, запрошуючи всерединуНеллі підняла голову на вивіску над воротами і прочитала:- Сон в літню ніч.Її очі здивовано-захоплено заблищали, потім в них з’явилася розгубленість.- Що це? — безпорадно запитала вона чоловіка. — Як це розуміти?- Не хвилюйся, кохана! Це — подарунок, мій, наших дітей і онуків.Сьогодні — день відкриття їх ресторану.Вони чекають нас всередині. Підемо!Ельф і фея у порога стали осторонь, пропускаючи гостей всередину. Неллі і Віктор увійшли, тримаючись за руки. П’ятдесят років пройшли, як сон в літню ніч. Яким коротким здається життя, коли вона така прекрасна