Повертався з донькою додому. Якраз приїхала коханка на своїй машині. Зупинилася, щоб ощасливити звісткою, що у них буде хлопчик. Роман, марення сином, забув про все на світі. Соня вибігла на дорогу. І її зачепив якийсь відчайдух на мотоциклі

Вітер холодив весняні сонячні промінчики і вони забігали погрітися на невелику лавочку. Молода продавщиця складала їх в букети разом з квітами. Кожного промінчика торкалися руки Творця, тому вона вірила: її букети принесуть щастя тим, хто їх купує.Вона була господинею маленької квіткової лавки. У неї були постійні клієнти. Її не дратувало, коли люди довго вибирали квіти. А їм подобалося, як вона складає букети, розповідає, що означає та, чи інша квіточка.

І її неодмінне побажання: «Нехай ваш сьогоднішній день буде щасливий».- Здрастуйте, Онисія Її назвали Онисією. Рідкісне старовинне ім’я повинно було подарувати щасливу долю його власниці.

Так вважала сестра її батька — тітка Марина — екстравагантна особа, яка всім представлялася Марго. Марина захоплювалася давньогрецької культурою. Тому і довелося по душі ім’я, яким нарекла племінницю .Квіткова крамничка стояла на людній вулиці. Крім квітів, тут продавали статуетки, листівки. Онисії було цікаво «читати» настрій і характер покупців. І вона знала, що кому запропонувати.

В крамницю буквально увірвався молодик.- Мені треба будь-які квіти. Я дуже поспішаю. Можна ось ті білі троянди.- Для кого купуєте букет?- Для своєї бабусі. У неї день народження.- Тоді білі квіти не те, що вам потрібно. Вони гарні, але … сумні для літньої людини. Візьміть що-небудь яскраве. Щоб від квітів йшло тепло. А ще можете купити ось цього маленького янголятка.

Бабусі люблять такі милі речі.Онисія склала букет, який посміхався теплими фарбами. Спакувала маленького ангела. І мовила:- Нехай у вашій бабусі сьогоднішній день буде щасливи Коли не було покупців, Онисія спостерігала за людьми. За день стільки різного люду проходить … Ось дівчинка зупинилася біля вітрини крамниці. Тут стільки всього цікавого! Онисія махнула дівчинці рукою. Та подарувала їй посмішку.

Глянула на годинник. До кінця робочого дня ще далеко. А вдома її чекає Сонечка, донечка-квіточка. У неї болить ніжка. І якщо найближчим часом не допомогти, то Соня буде все життя кульгати. А звідки Онисії взяти гроші на лікування? У колишнього чоловіка не попросить. У них домовленість. Роман залишив їй маленьку лавочку. Платить аліменти. І все. Хоча, це його вина, що Соня травмувалася. Чи не додивився. Повертався з донькою додому. Якраз приїхала коханка на своїй машині.

Зупинилася, щоб ощасливити звісткою, що у них буде хлопчик. Роман, марив сином, забув про все на світі. Соня вибігла на дорогу. І її зачепив якийсь шибайголова на мотоциклі. Поки Роман прокинувся, від кривдника і сліду не було. Власне, тоді Онисія і дізналася, що у чоловіка є інша жінка. І він вирішив піти до неї Соню лікували. Але ще потрібна недешева операція. Роман сказав, що більше грошей немає. Кредит взяв на розширення бізнесу.

Онися економила, сама торгувала, але Соня питала, коли їй «відремонтують» ніжку Чоловік був високим, міцним і вкрай неповоротким. Онисія хвилювалася, щоб не звалив чогось. Мовчки придивлявся до квітів. Вона вловила дорогий, вишуканий аромат його парфумів. Подумала: замість джинсів і светра йому підходив би діловий костюм. Хоча, цей стиль одягу пом’якшував його суворі риси обличчя і важкуватий погляд.

Коли зупинився у вази з ірисами, в його очах промайнула ніжність упереміш з сумом.- Я хотів би букет ірисів. Дванадцять. Різних кольорів.Він глянув на її бейджик.- Ім’я у вас цікаве. Онисія.- Старовинне. Грецьке.- А ви знаєте, що назва квітки — ірис — має грецьке походження, означає веселка?- Знаю, — відповіла здивовано.- Звичайно, ви ж флорістка.- Та ні. Просто продаю квіти.Хотів ще щось запитати, але в магазин зайшли покупці.Обережно поклав букет в машину і рушив.

Мирослав не знав, з любові або з жалю носить на Неліну могилку її улюблені квіти. Неля зрадила його з кращим товаришем. Олексій відібрав у нього дружину і бізнес. Мирослав уявити не міг, як заздрив йому Олексій. І не міг подумати, яким підступним той може бути.Олексій сам не міг дати лад нічому. Більше не було Мірославовой мудрої голови і міцної спини. Все почало валитися, як картковий будинок. Заліз у борги.

А у Нелі почалися депресії, які чергувалися з нервовими зривами. Нарешті, це призвело до непоправного. Наковталася таблеток. Чи не врятували … Неліни батьки звинуватили в усьому Олексія У Мирослава знову успішна власна справа. Було важко, але зумів встати на ноги. Але немає друзів. І коханої. І немає довіри до людей. Він знову приїхав за квітами. Зараз пам’ятна дата. У цей день познайомився з Нелею.

Колись це було свято, тепер-хворобливий спогад.Онисія дізналася неповороткого покупця. Він знову замовив дванадцять ірисів- У вас товару поменшало, — зауважив. Скоро лавочки взагалі не буде. Ні моєї, ні сусідніх. Магазин побудують. Родич одного з місцевих політиків місце до рук прибрав.Він бачив, як засмутилася Онисія. Хотів сказати щось втішне. Не зміг, розучився, як ніби. Хоча його пройняла беззахисність цієї жінки.

Падав дощ. Швидко почало темніти. Мирослав повертався з ділової зустрічі. Спеціально поїхав по вулиці, на якій розташована крамничка. Онисія стояла біля вікна. Дивилася в темінь заплаканого неба. Покупців не було.Зупинив машину. Зайшов.- На жаль, ірисів немає, — мовила. — Вибачте, мені пора збиратися. Може це буде звучати банально, але, давайте, я вас підвезу додому. Дощ йде, як з відра.

— Зовсім банально. Мене дочка чекає, тому буду вдячна.Через зливу машини повільно повзли, немов гігантська гусінь.- Онисія, розкажіть про себе, а то мовчання робить дорогу ще довше.А що, власне, розповідати? Закінчила педагогічний вуз, вийшла заміж, народила дитину, чоловік незабаром знайшов іншу любов, розлучилася. Не залишає надії зробити дочки операцію. Якщо мати погодиться бути з Сонею, поїде за кордон заробляти гроші.

— Треба встигнути, поки Соня в школу не пішла. Щоб діти в багнети не брали, кривою не називали Сон Мирослава не брав. Вмикав і вимикав телевізор. Постояв на балконі. З голови не виходила Онисія. Ні на що і ні на кого не нарікає. Долає життєві негаразди з гідністю. Тільки смутку в голосі багато. Ось його секретарка постійно на все скаржиться, хоча живе в достатку і не знає, що таке проблеми.

У Мирослава зародилося почуття до Онисії. Тільки розум упирався А на наступний день у вікні квіткової крамнички побачив дівчину з білявими кучерями. Схоже на янголятко. Підійшов ближче. Ангел посміхнувся йому. І він усміхнувся. І душа посміхнулася . Онисія з Сонею поверталися із закордонного клініки. Ніжку » відремонтували «. Соня буде ходити, бігати, стрибати.

В аеропорту їх зустрічав Мирослав. Мав би мовити, що нудьгував по ним, що Онисія буде господинею нової симпатичною квіткової крамнички, що — Тато! — вигукнула Соня, побачивши його- Онисія, вона мене назвала папою! Ти чула це ?!Мирослав згріб в обійми тендітну жінку і кружляв її, як хлопчисько. А Соні не терпілося розповісти про свою першу подорож