Тебе взагалі скоро в дитячий будинок віддадуть . А ось такого Владик уже не міг винести

Товстий неприємний хлопчик спеціально крутив в руках красиву машину на дистанційному управлінні. Він знав, що поруч стоїть той, хто дивиться на неї в два ока. «Чи не заздри, у тебе все одно такий ніколи не буде!» — злорадно заявив він Владику Потім дістав з кишені шоколадну цукерку і з насолодою відкусив великий шматок. «Мене мама різною смакотою балує, а ви з бабкою на копійки перебиваєтєся ».

Владик ледь стримував сльози від незаслужених образ, які лилися з рота товстого хлопчика, як нестримний потік.Але злий співрозмовник продовжував свою атаку: » І взагалі, тебе скоро в дитячий будинок віддадуть, коли бабка помре «. Цього Владик уже не міг винести. Він готовий був витримати те, що ніколи не мав справжніх іграшок, що, дійсно, погано харчувався , але бабуся … бабуся була єдиною рідною людиною, а без неї він був не потрібен нікому на цілому світі.

Не звертаючи увагу на те, що ще говорив товстий хлопчик, він кинувся додому. Владик вбіг до кімнати і, витираючи сльози, сказав: «Бабуся, живи, будь ласка, тільки живи». Старенька піднялася з ліжка. Судячи з усього, вона сильно хворіла, і сил у неї не було. Але вона мужньо пообіцяла онукові, що обов’язково постарається одужати.

При цьому знову опустилася на ліжко. Бабуся кашляла з кожним днем все сильніше.
Владик подивився на неї і зрозумів, що якщо не буде ліків, то бабуся і справді помре. Такого він просто не міг собі уявити. І, як йому здавалося, пережити.

З усіх ніг хлопчик побіг в аптеку. Тут йому повинні були допомогти. Він дуже на це сподівався. Але клієнтів обслуговувала сувора жінка з недобрим поглядом. Вона прийняла Владика за жебрака. І на його прохання дати йому будь-яку роботу в обмін на ліки — просто закричала, щоб хлопчисько йшов геть.Чи не відомо щоб відбулося потім, якби в цей час в аптеці не перебувала ще одна людина.

Жінка, яка до цього моменту не втручалася в розмову, тепер рішуче обірвала продавщицю. «Ви за яким правом так звертаєтеся з дитиною». Вона підійшла до Владика і розпитала його про те, яке нещастя призвело хлопчика в аптеку. А потім почала називати ліки, а продавщиця запобігливо складати перераховані препарати в пакет.

Ангели з’являються в найскладніші моменти в самих різних обличчях. Хлопчикові здалося, що на цей раз ангел явився йому в особі випадкової незнайомки.Цю історію можна було б прийняти за красиву вигадку, якби у неї не було реальних свідків. Таким свідком була я. 20 років тому я зайшла в аптеку по своїх справах і стала свідком неприємної розмови продавщиці з нещасним дитиною.

Я не змогла пройти повз чужої біди і купила ліки, а потім ще не раз відвідувала бабусю і онука. І коли жінка похилого віку померла, я усиновила хлопчика. Тепер він шановний лікар. І я дуже пишаюся тим, що мій син не байдужий до чужого горя. Той, хто одного разу зіткнувся з бідою, не зможе пройти мимо чужого нещастя. А ви теж так вважаєте?