Повчальна історія про те, як розумна свекруха не стала розмінювати свою квартиру

— Я вам уже сказала, що поки у нас не буде своєї квартири, я не буду народжувати дитину.- Так як це у вас немає власного житла? Половина квартири належить Івану, вас двоє, а свою половину я вам заповідаю, і передам згодом.- Саме тому я й не хочу народжувати! Я втомилася, піду посплю.Любов Вікторівна подивилася у слід невістці і зітхнула:- Яка ж уперта!

— Мам, ну що ти з Софією поговорила? — до кімнати зайшов Іван.- Так! Вона сказала, що поки у неї немає власного житла, вона не збирається народжувати. Вань, ти б поговорив з нею сам, а якщо вона потім не зможе завагітніти?- Я вже не знаю, як ще її переконати залишити дитину.

Вона переживає, що ти до нас жити переїдеш. — Вань, ну, що за дурниці. Ви в квартирі удвох живете і навіть якщо я надумаю сюди повернутися, то тут ваших цілих півтори кімнати. Ви за свою половину комуналку заплатили? Мені платіжка потрібна.- Візьми на вікні. Ми цей раз за капітальний ремонт заплати, тепер за наступний місяць тобі платити.

— Звичайно синку! Ну я піду вже.- Мамуся, привіт, ми беремо іпотеку. Якщо ти погодишся, то ми квартиру здамо, щоб було чим кредит погашати? Радуйся, скоро у тебе буде внучка або онук.- А на житлоплощі, яка банку належить, Софія народжувати не проти?- Мам, ну навіщо ти починаєш? Скажи, ми можемо квартиру здати в оренду?- Якщо хочеш, то можеш свою половину здати.

— Так за трійку ми більше будемо отримувати! Цих б грошей якраз би вистачало на щомісячний платіж. Я автомобіль продам і буде у мене на перший внесок.- А я куди піду, якщо мене чоловік вижене?- Іван Макарович тебе в житті не вижене!

Він тебе більше життя любить! Ти дозволяєш?- Забавна синок ситуація! Твоя дружина в трикімнатній, куди я можу в будь-який момент повернутися, народжувати не хоче, а ось в двійці ви мені відразу цілу кімнату віддаєте. Син, ти мене прости, але я проти того, щоб на моїй половині жили чужі люди.

— Мамуся, ну це ж тимчасово. Коли Софія з декрету вийде, то нам легше з фінансами буде. Потім і квартирантів з твоєї половини виселимо. Ти також залишаєшся у виграші, тому що тобі не потрібно буде думати, де гроші взяти на оплату комунальних платежів. Можна розміняти квартиру. Ми тобі однокімнатну купимо, а все інше наше. Потім твоє житло будемо здавати і платити іпотеку.

Ох ви і спритні! Я тут подумала, а твоя дружина права, нічого на чужій території народжувати, а тому нехай вона спочатку роботу знайде, а потім і про спадкоємців подумаєте.- Софія мені відразу сказала, що ти не станеш мені допомагати, а тому ми краще квартиру розміняємо.- Любов Вікторівна, добрий день. Я сьогодні була на УЗД, у мене зараз тринадцятий тиждень. Ваня каже, що ви не збираєтеся однушку купувати, просто гроші хочете взяти.

Може ви нам в борг дасте? А ми краще трійку відразу купимо.- Звичайно, я не проти, тільки ми спочатку з’їздимо до нотаріуса, і ви мені там дві розписки напишіть.- Навіщо вам розписки?- Це мені дасть впевненість в тому, що ви мені борг повернете. Ви ж мені все одно плануєте повертати борг, а тому для вас немає ніяких ризиків.- Дякую, ми подумаємо. — відповіла роздратовано невістка і поклала трубку.

— Дуже розумна дівчина! — подумала про себе свекруха.- Мамуся, які ще дві розписки? Навіщо вони тобі? Хочеш я відразу на всю суму напишу?- Вань, я не сподіваюся, що ти зможеш зрозуміти мене, але куплена вами квартира буде ділитися на вас двох в разі розлучення. Якщо ти один напишеш мені розписку, то ти залишишся з половиною квартири і боргом.

Я ж думаю, що ти не сподіваєшся на те, що я тобі борг прощу? Я б хотіла, щоб поки ви мені борг не повернете, половина квартири була моя. Якщо ви на мої гроші плануєте купити трійку, то виходить так, що моя половина трійки переходить до Софії, ти при цьому нічого не втрачаєш, а я замість своєї половини квартири отримую тільки розписку. Хіба це чесно?- Я про це не думав, вибач.- У вас є гроші на однушку, ось і купуйте, а потім почнете розширюватися.

— Мамуся, привіт. Ми не будемо розмінювати квартиру.- Чому?- Я думаю, мені вигідніше мати співвласником тебе, ніж дружину, так як ти не станеш зі мною розлучатися!- Ні звичайно. — засміялася мати.

— А, що Софія говорить? — Незадоволена, але ми вирішили, що візьмемо однушку в іпотеку, а коли виплатимо, то перепишемо її на Софію.-Чудова ідея.- Ми на УЗД були, у нас дівчинка!- Дуже добре, головне. Щоб була здорова!- Мамуся, до побачення! Люблю тебе!