Не шукайте мене і не дзвоніть , — сказала на прощання жінка

Неля зібрала речі, забрала дітей і вийшла з двору, не озираючись. Ніхто її не проводжав. Лише свекруха недобрим поглядом глянула на неї в останній раз.- Не дзвоніть і не шукайте. І не дивіться так на мене, мамо! — зронила Неля перед відходом.А все почалося з того, що важко захворів її чоловік. Діагноз був невтішним. Для лікування потрібні були чималі гроші.

У сім’ї такої суми не було.Її чоловік, Андрій, відомий як хороший зварювальник. Всім в селі допомагав, хто звертався до нього. Отже, Неля не довго думаючи, зібралася на наступний день і пішла по селу, розповідаючи, яка біда спіткала їх сім’ю. Жінку душили сльози і біль. Але іншого виходу вона не бачила Люди йшли на зустріч, допомагали як могли. Так Неля назбирала потрібну суму, навіть трохи більшу, ніж було треба. Всі з розумінням ставилися до її нещастя.

Слава Богу, діагноз районних лікарів не підтвердився. Після більш ретельного обстеження в столиці Андрію приписали певний курс лікування. Але він був значно дешевше, ніж говорилося до того.Неля була трохи розгублена: що їй робити із зібраними коштами. Вирішила, що треба віддати на лікування якійсь дитині або в дитячий будинок. Однак до її словам не прислухалися ні чоловік, ні свекруха.

Вже через тиждень у дворі стояла нова машина. Нелі було соромно тепер дивитися людям в очі. Але на цьому її взаєморозуміння з сім’єю не закінчилося. Чоловік перестав з нею спілкуватися, назвавши Нелю ненормальною. Так само вороже початку до неї ставитися і свекруха.У грудях у неї ніби щось надірвалося. Неля зрозуміла, що вона стала чужою для цієї сім’ї.

Вихід один — піти звідси.Нашвидку зібрала речі, одягла дітей і мовчки вийшла з дому. Андрій навіть не запитав, куди вона подається. Свекруха окинула її недобрим поглядом.

«І за що така невдячність? Що я зробила поганого? Не люблять вони мене. Не люблять ».Мовчки вийшла за ворота. Ніхто не зупинив, не спитав, куди вона з дітьми …- Не дзвоніть і не шукайте. І не дивіться так на мене, мамо! — зронила Неля перед відходом.Тільки село не засуджувала її. Вона знала всю правду. Вона була на її боці. Але від цього Нелі не було легше …