Одного разу у мене виник шикарний план — залишити дитину тещі

Одного разу у мене виник шикарний план — залишити дитину тещі. Мама моєї дружини була на момент весілля самотня, і я чекав, що вона буде від нудьги втручатися в нашу сім’ю. Потім народилася дитина, і я думав, що, напевно, тепер вона буде днювати і ночувати в нашій квартирі, щоб навчати уму-розуму, як правильно поводитися з немовлям. Але теща і тут мене розчарувала.

Вона вислухала мене і сказала …Коли я одружився, я з побоюванням поглядав на свою майбутню тещу. Я занадто багато наслухався свого часу оповідань і скарг від своїх друзів про шкідливих тещ, і думав, що так буває з усіма. Тим більше, що мама моєї дружини була на момент весілля самотня, і я чекав, що вона буде від нудьги втручатися в нашу сім’ю.

Але час минав, і теща особливо на горизонті не світилася. Вона, звичайно, кожен день дзвонила доньці — я регулярно чув, як дружина щебече з нею по телефону, але цим справа і обмежувалося.Потім народилася дитина, і я думав, що, напевно, тепер вона буде днювати і ночувати в нашій квартирі, щоб навчати уму-розуму, як правильно поводитися з немовлям.

Але теща і тут мене розчарувала — вона купила коляску, притягла цілий чемодан пелюшок-сорочечок і знову тихенько пропала. Вона, звичайно, допомагала сидіти з дитиною, коли дружині потрібно було терміново відлучитися в поліклініку або до зубного. Але на цьому і обмежувалося.

Але ось одного разу у мене виник шикарний план. Наближалося літо, і я запропонував дружині поїхати куди-небудь на морі відпочити. А дитину на цей час залишити її мамі — все одно вона одна, нехай порадіє онукові.Дружина посміхнулася і запропонувала мені самому поговорити про це з її мамою.Приходжу я до тещі, навіть не просто так, а з цукерками. Вона посміхається, зустрічає, заварює чай.

Я розповідаю їй, що непогано б онукові літо провести з бабусею, поки батьки трохи відпочинуть і наберуться сил на морі. Вона вислухала мене і відповіла:- Я, звичайно, могла б забрати до себе на літо онука, мені це не важко. Але ось скажи мені, мій дорогий зять, коли у тебе ще буде можливість відвезти на море трирічного сина? Тільки в цьому році. Тому що, через рік — це буде чотирирічний хлопчик, тобто трохи вже інший.

І ти назавжди втратиш ціле літо спілкування з сином, сплавивши його бабусі. Невже ти так легко віддаси мені таку коштовність? А ще через років п’ятнадцять твій власний син уже сам не захоче їхати з тобою на морі, тому що буде дорослий, і у нього будуть свої друзі. Він швидко виросте, а у тебе навіть не залишиться спогадів, як ти вперше завів, тримаючи за руку, захопленого малюка в хвилі.

Як вперше поклав йому на долоню черепашку і вперше побудував разом з ним пісочний замок. Це перш за все твоє право! І право твого сина — пам’ятати, що вперше море показав йому саме тато, а не якийсь інший чоловік. Чи не лишай його і себе цього!- Повір моєму досвіду, — продовжила вона, — наші діти з нами на вельми нетривалий період нашого життя. І кожна мить, проведена з ними — неповторна.І я міцно задумався.

Я згадав, як мене самого постійно на все літо відправляли до бабусі в село. Згадав, як у мого батька не було на мене часу — все забирала робота. А потім його не стало — і виявилося, що мені дійсно нічого про нього згадати. Тому, в той рік на море ми поїхали разом. І через рік теж.А тещу свою я люблю і поважаю, тому що Ірина Петрівна дійсно мудра жінка.