Дочка постійно дорікала Ольгу в тому, що та виходить заміж за молодого хлопця — та ще й зібралася народжувати дитину. Але після одного випадку відношення дочки змінилося

— Мама, він тебе на 15 років молодше, ну про що ти думаєш? Це зараз ти добре виглядаєш, все добре, а через 10 років все зміниться. Він буде ще молодою людиною, а ти бабусею — Дочка, я його люблю, а він мене. І це найголовніше. Він в душі набагато старшим, досвідченішим, мудрішим, ніж цифри в паспорті. І йому від мене нічого не треба, розумієш? Просто, щоб я була з ним -Ох, не подобається мені ця затія

Ну, з’їзжайтеся і живіть, навіщо вам цей цирк з весіллям? Ти розумієш, що будеш «старою нареченою»? Над тобою ж люди будуть жартувати -Андрій наполягає, він говорить, нам нема чого соромитися Сподіваюся, ви прийдете з Петром? — Вибач, я не зможу, у мене роботи повно Ользі було прикро, що дочка так відноситься до її нових відносин. З першим чоловіком, батьком Марини, вона розлучилася ще в молодості. Любив погуляти.

Він швидко знайшов собі іншу дружину, від якої теж ходив на ліво, але ту все влаштовувало. Весілля все ж вирішили не справляти, просто розписалися. Ольга бачила, що близькі та друзі не схвалювали її вибір. Ну і що це за весілля, де гості будуть перешіптуватися і сміятися над «старої» нареченою. Ні у кого з її знайомих не було такої різниці у віці. Жити стали у Андрія в квартирі, вона була більше, і ближче до роботи.

Квартиру Ольги здавали. Марина не приїжджала до матері, намагалася бачитися з нею на нейтральній території. Душа не лежала до нового чоловіка матері. -Дочко. Не знаю, як сказати Я вагітна! — Мама, що ти говориш? Ти ж стара вже для пологів! Як ти взагалі завагітніла в такому віці? -Марина, мені всього 45 років, чого ти з мене стареньку робиш? У Андрія ж немає дітей, йому хочеться — Хочеться йому?

А про що він думав, коли одружився з жінкою такого віку? Ось і одружився б на молодій! Тобі ж важко буде народжувати, і ростити дитину — Нічого, впораємося! І, знаєш що? Мені набридло, що ти мене весь час критикуєш але ж ти — моя улюблена і єдина дочка! — Ну, це тимчасово Скоро у тебе з’явиться нова дитина, і я стану не потрібна. Мама, я тебе попередила, що це недобре все, та й де гарантія, що цей Андрюша тебе не залишить на старості років з дитиною?

І взагалі, у мене ще немає дитини, а ти — Гаразд, даремно я тобі сказала. Ольга перестала спілкуватися з дочкою. Їй було прикро вислуховувати всі ці закиди. Марина йшла по вулиці в поганому настрої. Знову нічого не вийшло. Доля значить така, бути бездітною. — Андрій? Здрастуй. А ти чого тут? — Олю на збереження поклали Трохи важко все проходить — Ось я так і знала! Ну навіщо ви зачали цю дитину, адже мама вже не дівчинка для такого.

А якщо з нею щось трапиться, ти подумав? — Марина, я знаю, що ти не рада цьому. Але повір, ми з твоєю мамою любимо один одного, і дитина у нас бажана. Я впевнений, що все буде добре! — Упевнений він! Спробуй тільки маму залишити! Марина зателефонувала матері і поговорила на підвищених тонах. Вона сама не розуміла, чому так злиться на маму. Адже повно жінок з молодими чоловіками, і з’являються діти, і нічого переживає, звичайно, ревнує до нового чоловіка, нової дитини.

Тепер Марина не єдина радість у житті матері. Марина вирішила більше не висловлювати свої побоювання, будь, що буде. «У тебе братик, 3500 грам, 51 см. У нас все добре.» Ну ось, сталося. Марина читала повідомлення від мами зі змішаними почуттями. Це була і радість, вона тепер сестра, хоч і доросла для такого малюка. І тривога за маму: як вона буде справлятися. І якась образа: вона молода, здорова, і немає дітей, а тут — «літня наречена», і дитина. На виписку Марина прийшла з квітами і подарунком для брата Максима.

Андрій світився від щастя, з гордістю тримаючи його в руках. Мама теж була щаслива, хоч і виглядала втомленою. Марина стала часто бувати у мами, допомагала їй з новонародженим. Андрій допомагав у всьому, вставав вночі до дитини, готував суміш, прибирав. Ольга не могла натішитися на чоловіка. Марина бачила, які вони дійсно щасливі і люблять один одного. — Мама, як же швидко пролетів цей рік! Максим такий пупсик, я його так люблю!

І знаєш, ще хочу сказати, що помилялася на рахунок Андрія; він виявився хорошим чоловіком і батьком. Я заспокоїлася, і дуже рада за вас! Мати з дочкою обнялися і пішли їсти торт. Маленький іменинник розглядав м’яч, який подарувала йому сестричка. — Мама, Андрій, у нас новина для вас. У мене буде дитина. І ще, я перестала вас засуджувати, і мені стало якось легше на душі! Всі почали вітати майбутніх батьків. У будинку панувало щастя, і було неважливо, скільки кому років, адже щастя не має віку!