— Тобі б в кіно зніматися, Юля. А ти курми тут торгуєш з нами, — говорили дівчині повні продавщиці зі стажем

виразними великими карими очима, струнка і ніжна. Як вона опинилася на базарі? Зовсім не вписувалася в колорит продуктового ринку. — Тобі б в кіно зніматися, Юлька. А ти курми тут торгуєш з нами, — говорили їй повні продавщиці зі стажем. — Бач, як на тебе чоловіки дивляться. — Головне, щоб вони не тільки дивилися, а й купували товар, — жартувала Юлька. — А що краса? Не родись красивою, а родись щасливою .так мені мама завжди говорить.

— Вірно, — зітхали жінки. — А ти все ж придивися. Он синочок начальника ринку став частіше тут прогулюватися. Може, теж не випадково, а? Юлька махала рукою і розкладала свій товар, а потім ретельно протирала прилавок — любила чистоту. Торгівля йшла жваво, дівчина добре заробляла. У неї з’явилися постійні клієнти. Це були і пенсіонери, і молоді матусі з малюками. Один хлопець завжди приходив за свіжими курми.

Смішно поправляючи окуляри на переніссі, він червонів і, майже не дивлячись в очі Юльці, просив її вибрати дві смачніши. Потім він довго копався в гаманці, намагаючись дати суму за товар без здачі, за що дівчина завжди його дякувала. Мало-помалу вони познайомилися. Він чув її ім’я від інших покупців. Кілька разів Григорій (так його звали) просив залишити і відкласти для нього на наступний вихідний курочку — він приходив трохи пізніше.

За послугу Григорій дякував Юльку невеликими шоколадками і мило посміхався. З кожним разом його погляд мимоволі довше затримувався на милому обличчі продавщиці, і Юлька швидко зрозуміла, що подобається хлопцеві. Це зрозумів і синок начальника ринку Сергій. Він, проходячи паном серед прилавків і вітаючись за руку з продавцями-чоловіками, озирався на Юлю, крадькома стежачи за її швидкими і плавними рухами. Зухвалий Сергій соромився перед Юлею, але все-таки одного разу не витримав і раптом висловив навпростець дівчині:

— Це що тут за очкарик прилипає до твого прилавка? Чого треба? Купив і вали звідси. — А тобі що? — в тій же манері відповіла йому Юля. — Я звикла розмовляти, спілкуватися з покупцями. Він у мене — постійний. — Постійний хто? Залицяльник, чи що? — А хоч би й залицяльник. Адже я дівчина вільна. Ні перед ким звітувати мені не треба. — Вільна? Шури-мури крутити на роботі? Тут тобі не клуб знайомств і не ресторан, щоб бесіди вести.

До речі, щодо ресторану. Може, повечеряємо разом? Сергій сперся на прилавок і підморгнув Юлі. — Надивився фільмів іноземних … Повечеряємо … Я вдома вечеряю. І сплю. Втомлююся дуже. Вже вибач. Сергій скривився в посмішці і відійшов, скриплячи зубами. Він затамував злобу на дівчину, будучи впевненим, що їй подобається Григорій. «Ну, постривай, інтелігент. Я тобі покажу звідси дорогу » Наступного вихідний Григорій знову доглядав за Юлею, вони розмовляли. Під кінець торгівлі була можливість поговорити.

Юля вже протирала прилавок, прибирала порожні ящии та збиралася незабаром йти. Григорій попрощався і пішов до виходу. За воротами базару його покликали двоє рослих хлопців. Це були товариші Сергія. Вони грубо штовхнули Григорія і, не соромлячись у виразах, натякнули йому на те, що треба б купувати курей у іншому місці, а тут щоб і духу його більше не було. Григорій впав і намагався встати, але хлопці стали штовхати його, не даючи можливості піднятися.

Купівля Григорія полетіла на землю. Хлопчики, які грали неподалік, побігли на ринок за підмогою. Вони були дітьми продавщиць і знали Григорія. — Юля, Юля, там твого покупця … — Що трапилося? — Ну, цей, в окулярах! Він там лежить. Юля, відчувши недобре, не до кінця зрозумівши, в чому справа, побігла на вулицю. Там вона і побачила сидячого Григорія, який носовою хусткою витирав обличчя.

Юля тут же принесла холодної води в ковші і стала мочити хустку, витираючи обличчя Григорія. Вона зрозуміла, чиїх рук була ця справа, і відчувала себе винуватою. Через ревнощі до неї від покидька постраждав такий приємний хлопець Вона допомогла Григорію оговтатися і встати. А потім проводила його до самого будинку. Так вона познайомилася з його батьками. Григорій категорично не хотів писати заяву в поліцію Але дивним чином ця неприємна пригода зблизило молодих людей.

Юля відвідувала Григорія, приносила йому гостинця, чому він був невимовно радий. — Якби я міг продовжити своє одужання, Юля Я такий радий, коли ви приходите. За це варто було і не так постраждати. Спасибі… Юля і Григорій стали зустрічатися. З ринку Юля пішла, категорично не бажаючи більше там працювати. Вона переїхала в приміський район, в велике село, де жила її бабуся в своєму будинку. Там Юля відкрила швейне ательє. — Я ж чому курми на ринку торгувала? — пояснювала вона Григорію. — Це мені заробити треба було.

Мрія у мене з дитинства – бути кравчинею, як бабуся. Але щоб відкрити свою справу, одного вміння мало. А тепер у мене і приміщення є, і обладнання на перших порах. Є й напарниця. І бабуся завжди допоможе. Так що, починаю нове і самостійне життя кутюр’є! Вони сміялися, а Григорій розповів їй, що і він починає самостійне життя, так як закінчив педагогічний і влаштовується працювати вчителем в школу селища, де працює Юля.

Вони були щасливі, вони полюбили один одного, і вже намітили день весілля. І не менш щасливою була бабуся Юлі. Єдина внучка виходить заміж і буде жити з нею в рідному домі! Давно бабуся кликала до себе Юлю. Великий будинок, багатий сад вона заповіла їй ще за життя і хотіла порадіти внучкіному щастю.

— БОГ мене почув, — говорила на весіллі всім бабуся. — Тепер би правнуків дочекатися … — А ти бережи себе, бабуся, і довше живи! Тоді і дочекаєшся. І не одного! — Юля цілувала бабусю і шепотіла їй: — ми з Грицем хочемо трьох, як мінімум …