Ірина довго думала, чи пускати назад свого колишнього чоловіка, який втік зі свого другого весілля? У підсумку, вона прийняла найвірніше рішення

Ірина сиділа за столом одна. Перед нею стояла чашка з водою. З неї вона робила ковток, упереміш зі сльозами. Її коханий чоловік Толя зараз одружився з іншою. Десять років спільного життя зникли, ніби й не було їх. Вона представляла свою розлучницю Олену в білій сукні, і сльози лилися на скатертину. І розлучилися вони нерозумно через дурниці. Але від цього легше не ставало … І тут у двері хтось голосно затарабанив.

Ірина витерла сльози і з роздратуванням пішла відчиняти. Напевно це Любка, побувавши на реєстрації, прибігла розповісти, що там та як. Хоча Ірині цього взагалі не треба було, їй і так важко. Відчинила двері і тільки хотіла виставити «добру» подружку, як рот сам по собі закрився. Перед нею стояв Толік … — Чого приперся? — грубо запитала вона. — Попрощатися або похвалитися? Або від мене дозвіл з благословенням потрібно?

Ага зараз! Дочекаєтеся ви від мене! Але він, не слухаючи її, швидко зайшов в будинок і замкнувся на всі замки. — Я не зрозуміла, ти чому тут розпоряджаєшся? Іди до своєї Олені, там і роби що хочеш. Але він мовчки пройшов до кімнати. Сів за стіл, випив з її чашки воду і видихнув. Ти не знахабнів часом? Хто тебе кликав? Ти мені більше ніхто, з того моменту, як ти пішов — обурилася Ірина. Толік несподівано захихотів, як дитина. — А я з весілля втік.

— Як? — Ірина так і села. Він як ні в чому не бувало сказав: — Та ну її цю Олену і її родичів. Як присіли мені на вухо. Працювати будеш там, їздити відпочивати туди, Олені купувати цяцьки в певному магазині, її улюбленому. Тільки що ще не сказали, з якого боку мені спати лягати. На правий або лівий бік. Загнали мене, так би мовити, під свої рамки. А я так не хочу і не буду. Тому і втік до тебе. Думаю, Іринка мене не виставить.

Адже не виставиш, блудного чоловіка? — запитав він. Ірина розгубилася, в такій ситуації вона ніколи не опинялася. — І що ти робити тепер збираєшся? Її батько, я чула, все твоєму позичальникові погасив. Як віддавати збираєшся? — їй стало цікаво. -А хто його знає, — Толік відразу спохмурнів. — Сума не маленька, напевно, — і замовк. — Думаєш у мене сховатися?

Не вийде. Павло Андрійович не дарма в дев’яності крутим був, у нього і зараз на тебе управа знайдеться. Ти про це подумав, перш ніж його дочка обходити і мене кидати? — Ірині стало весело. — Іринка, ну ти навіщо таке говориш. Мені і так не по собі, — здригнувся Толик. І замовк, думаючи про своє. Ірина теж … Закохалася вона в нього відразу, як побачила. Їх з училища на картоплю послали. Толік на тракторі їздив і йому в віз все картоплю висипали.

Веселий хлопець, жартував постійно. А коли поле прибрали і розпалили багаття, він сів поруч з нею. Їй дуже подобалися його жарти. Іринка теж йому сподобалася, не дарма він на наступний день по всіх поверхах шукав її кімнату. Знайшов і запросив прогулятися. Догуляти до весілля, яку влаштували прямо в гуртожитку. Переїхали вони до нього в село, де у нього був будинок, який дістався йому від бабусі з дідусем. Стали жити. Працювали, але зарплату видавали або продуктами або обіцянками.

Пережили цей час. А два роки тому він вирішив зробити свій бізнес. Купити лісопилку і продавати дошки. Ірина була проти. — У нас в районі стільки лісу немає, скільки пилорам. Це збиткова справа, повір мені. Але Толик уперся і все-таки зробив по своєму. Взяв великий кредит, найняв робітників. Але як і передбачала Ірина, справа не пішла. Але Толик не здавався, і взяв ще один, а потім ще. І виявилися вони по вуха в боргах. Останньою краплею терпіння Ірини стало те, що він не дав їй грошей на плаття.

Її запросили на ювілей училища і вона хотіла виглядати красиво. А Толик уперся. — Зайві витрати. Посидиш вдома. Тут Ірину і поперло, вона згадала все. І кредити його, на які йде її зарплата. І те, що у неї ніяких розваг крім телевізора немає. А розгнівала його тим, що через нього у них дітей немає. Він розлютився і зібрав речі. Вона попередила — підеш, більше не повертайся. Толік навіть не озирнувся … Це потім вона дізналася, що на той час він з Оленою і закрутив.

Але красою не блищала. Копія Павла Андрійовича. Широка, талії немає. Ну в загальному, тато в мініатюрі. Але зате з грошима. Дещицю з його харизмою не склало труднощів запудрити їй голову. А потім все так швидко закрутилося. Через тиждень Ірина вже тримала в руках свідоцтво про розлучення. А Толик і Лена щосили готувалися до весілля. Думи колишнього подружжя порушив стук у двері. — Чи не відкривай, — зіщулився Толик. І поліз в льох. А Ірина раптом зрозуміла, що людину, в якої вона колись закохалася, вже немає.

А є боягузливий пристосуванець, якому хотілося і рибки з’їсти і рук не забруднити. Вона відкрила двері. Павло Андрійович грізно запитав: — Де він? — Ірина гидливо показала в бік льоху. Він мовчки кивнув двом хлопцям і ті витягли нареченого на білий світ під рученьки. Ірина не рухалася з місця. І бачила, як Толика обтрусили і посадили в машину. А Павло Андрійович на прощання їй сказав: — Якби не донька, мені цей … кхм … з боргами сто років не потрібен був би.

Ірина зайшла в будинок. Прикрила льох кришкою і згадавши лице Толика, зареготала. Втік наречений, прямо, як в кіно. Тільки це життя, на жаль. І тепер Толик буде, як рибка, служити своєму господареві. Головне, Олену не розчарувати, а то зовсім туго буде. А Ірина? Вона ще молода і навіть зможе народити і вийти заміж. Чого їй і побажаємо