Вчителька сміялася над Поліною з тієї причини, що дівчинка була бідною. Але незабаром вона пошкодувала про це

Поліна більше не хотіла грати в іграшки. Єдиним бажанням було — побачити тата. Дівчинка постійно стояла біля вікна і чекала, коли вже з’явиться тато. Але мама не переставала говорити, що він поїхав у відрядження надовго. Місце роботи знаходиться в Сибіру, а там мороз і приїхати швидко не виходить. «Мама можна я завтра залишуся вдома, я не можу йти в школу» — сказала Поліна. Антоніна відклала книгу і поцікавилася у дитини в чому причина.

«Тебе хтось образив дитино» — запитала мати. «Ні, просто всі дівчатка здали на подарунки до наступаючого дня 8 Березня і їх вітатимуть. А мене ніхто не буде вітати. Тому що я не здавала і мені дуже соромно » — відповіла дитина. » Вибач, мила, але оплатити комунальні потреби важливіше свята » — відповіла Антоніна і з її очей виступили сльози. Як би вона хотіла нормального життя для дитини, але не виходить. Поліна погладила матір по голові, і та заспокоїлася.

» Ну нічого, я посиджу вдома, а коли свято пройде — піду в школу «- відповіла дочка. «Що ти, а шкільну програму хто буде надолужувати? Це не добре пропускати уроки по такому дурному приводу» — сказала мати. І запропонувала написати записку класної керівниці, що гроші вона здасть в наступному місяці. Поліна погодилася і пішла в свою кімнату. Дівчинка не хотіла засмучувати матір ще однієї недоброї новиною. Справа в тому, що класна керівниця знає про нелегкому становищі у неї в родині і всіляко знущається і принижує дитину перед класом.

Дівчинка знала, що з поверненням батька все налагодиться. Мати більше не буде довго затримуватися на роботі, а класна керівниця отримає відповідь за всі образи. Тим часом Антоніна крадькома втирала прокотилися сльози і теж чекала чоловіка. Але не з відрядження, а з місць позбавлення волі. Її чоловік Максим був далекобійником і часто їздив за кордон. Але одного разу поїхавши в рейс він не повернувся. Через місяць їй подзвонили правоохоронні органи і повідомили, що Максим затриманий за продаж заборонених продуктів.

Дiвчiна відмовлялася вірити в таке, адже її чоловік — чесна людина. Він служив десантником, а військовий тримає слово. На жаль, судов справу сфабрикували і позбавили Максима на кілька років свободи. Поліна знехотя зібралася в школу, взяла рюкзак і пішла. На великій перерві класна попросила дітей нікуди не розходитися. «Зараз до мене будуть підходити хлопчики брати подарунки і вітати дівчаток. Сьогодні відзначаємо 8 березня, Міжнародний жіночий день.

Я буду оголошувати прізвища дівчаток, а хлопці будуть їм вручати подарунки » — сказала Марія Семенівна. Поліна знала, що її немає в списку. І ось коли хлопчики привітали всіх дівчаток, дійшла черга і до неї. » На жаль Поліна, ти залишишся без подарунка, так як твоя мати занадто бідна, щоб купити тобі подарунок «- відповіла Марія Семенівна. «Мама здасть гроші в наступному місяці. У нас зараз немає можливості» — тихо сказала Поліна.

«Не вірю, ви і так зводите кінці з кінцями, звідки гроші візьмуться. І взагалі на педраді я підніму питання про твоє відрахування. Я не хочу виховувати дочку людини, який відбуває покарання » — огризнулася Марія Семенівна. «Брехня, мій батько на заробітках, ви брешете все» — нервово крикнула Поліна. «Не смій на мене кричати, швидко сіла і закрила рот» — строго відповіла очільниця. Але Поліна на емоціях продовжувала кричати.

Тоді Марія Семенівна вигнала її з класу і сказала, щоб та без матері не приходила. Дівчинка зібрала рюкзак і побігла зі школи. Їй хотілося швидше залишити це бридке місце. У цей момент Поліну гукнув хлопчик, це був Сергій, він в класі значився старостою. «Ось, тримай, це тобі подарунок на честь 8 березня. Давай я тебе проводжу» — сказав Сергій і простягнув листівку і невеличкий букетик ромашок. Поліна розплакалася, але пішла разом з ним додому.

Підходячи до будинку, вона почула такий знайомий і довгоочікуваний голос. «Поліна, ну що ж ти мене не зустрічаєш, я вже зачекався» — це був її батько Віктор. Дівчинка кинулася до нього і міцно обняла. «А чому ти плачеш, хто тебе образив?» — запитав Віктор. Поліна розповіла йому про знущання класного керівника. «Ну що, доню, мабуть, мені варто сходити до цієї персони і провести з нею серйозну розмову» — відповів Віктор. Він переодягнувся і попрямував з донькою в школу. Коли вони увійшли в клас, йшов урок.

Вчителька була шокована, коли побачила батька Поліни і сказала почекати за дверима. «Я прийшов поговорити з класом, а вам і так дістанеться від вашого керівництва, за некомпетентні дії по відношенню до моєї дочки » — відповів Віктор. «Діти, то, що ви почули від Марії Семенівни про нашу сім’ю, це правда. Так я був в місцях позбавлення волі, але тепер всі звинувачення зняті, і я вдома поруч з моєю дочкою. Таке іноді буває в дорослому світі. Тепер моя совість чиста ».

Мати Поліни вдень і вночі намагалася заробити грошей для дочки, щоб нормально її утримувати. Нашу сім’ю обізвали жебраками, але це не так. Ми просто тимчасово переживали важкі життєві випробування. Бідність це ще не найгірше що є на світі. Є приказка: » бідним бути не соромно, соромно бути дешевим «. До речі, Марія Семенівна ця приказка Вас і стосується. Покажіть приклад класу, як можна порядно і красиво вибачитися за свою грубість «- сказав Віктор. Марія Семенівна сиділа за вчительським столом і щось писала.

«Ну сміливіше, ми все чекаємо» — відповів Віктор. «Так, Марія Семенівна, вам необхідно вибачитися перед Поліною» — сказав Сергій, староста класу. Діти підняли шум і просили вибачитися. Марія Семенівна, не витримавши ганьби, схопила сумку і втекла з кабінету. «Бачите діти, необхідно любити свою роботу і любити тих, заради кого працюєш» — відповів Віктор. Незабаром скарга на вчительку, від Віктора, дійшла до директора і той звільнив неврівноваженого педагога. Він сказав, що ні в якому разі вчителю не можна принижувати учнів. А якщо вчитель не може знайти підхід, то йому варто залишити займану посаду.