Батько покликав Анну в кімнату і сказав їй таке, після чого дівчина вийшла з квартири і пропала на кілька років. Ніхто не міг зрозуміти причину поки

Анна не ступала на поріг рідної домівки кілька років. Може, і не зважилася приїхати, якби не втрата рідних. На прощання жінка не встигала, а ось на провідну неділю все-таки вирішила дістатися до Волині, хоч дорога неблизька. Як тільки побачила хатки рідного села — і ніби все пережила заново: і заручини, і розмова з батьком, і від’їзд з села серед ночі .

Анна та Вероніка були красунями. Коли Миколі повідомили, що його Оля подарувала йому дві дівчинки (а було вже троє синів), він готовий був обійняти весь світ. За вікном кружляла завірюха, а він п’янів від щастя і, укладаючи синів спати, говорив: «Ми ніколи не будемо ображати дівчаток. І будемо дарувати їм щастя, чого б це не коштувало »Так і було. Однак батьківську радість затьмарив недуг дочки.

Анна росла щебетуха, непосидючою. А ось Веронічці судилося інше: дівчинка з дитинства не могла добре ходити, хоч батьки і не шкодували грошей на все, що тільки радили. І чим дорослішєю вона ставала, тим більше комплексувала через свою особливість. Анна, спостерігаючи за сестрою, відчувала себе ніби винною перед нею. Адже коли бігла на танці, Вероніка з паличкою в руці проводжала її до порога: «Біжи, біжи, вже, мабуть, зачекався тебе твій Сергій »

Сергій — коханий хлопець Анни. Вони вчилися в паралельних класах, після школи хоч і здобували вищу освіту в різних містах, але, приїжджаючи в село, обов’язково зустрічалися.- Любов … — шепотіла Ольга Миколі.- Так, може, незабаром і весілля? — говорив чоловік дружині.Однак, чим частіше приходив Сергій в їх будинок, тим більше ніяковіла Вероніка. Адже хлопець ніколи не залишав її без уваги:

то цукерки принесе, то квіточку у мами на клумбі вирве і подарує сестрі коханої дівчини. Анна навіть жартувала: «приревную.» А хлопець відповідав: «Тоді одружуся на Вероніці … Ви ж як дві краплі …»Коли Анна закінчила ВУЗ, вирішила залишитися в місті. Там знайшов роботу і Сергій. Обидва вдома повідомили, що хочуть одружитися. Ось тільки Микола від цієї звістки не зрадів.

Він давно помітив, що Вероніка небайдужа до хлопця. Його серце калатало і від того, що вона комплексує через своєї вади, і від нерозділеного кохання. Чим допомогти? Як жити?

На заручини приїхав Сергій з батьками, зібралася родина і Миколи, і Ольги. Жартували, веселилися, домовилися і про весілля. Батько нареченої щедро наливав гостям. А потім несподівано покликав в іншу кімнату Анну. Розмова тривала годину. Дочка вийшла звідти сумна. Потім посміхнулася Вероніці і Сергію, які про щось жваво розмовляли, і вибігла з будинку.

Коли гості почали збиратися додому, Микола запропонував Сергію залишитися: » ти ж уже наш зять»- і змовницьки підморгнув. А потім потягнув на кухню На ранок хлопець прокинувся поруч з Веронікою. Він ніяк не міг зрозуміти: сон це чи реальність. В голові шуміло. Думки наздоганяли один одного: де ж Анна, що я їй скажу, чому Вероніка, як таке могло статися?

Микола, який увійшов до кімнати, тільки і мовив: » нічого, одружишся тепер на Вероніці Анна втекла і сам не знаю, куди. Мабуть, передумала заміж виходити «. Від цих слів Сергію стало і не по собі, і соромно. А Вероніка, як дві краплі схожа на сестру, відводила погляд.

Весілля не було. Село поговорило і заспокоїлося, адже у кожного свої проблеми. Микола знав, що Сергій змириться, адже він давно помітив, що хлопець добрий, щирий. Спостерігаючи якось, як він допомагав його обділеною долею дочки взутися, у люблячого батька дозрів план Як він переконав Анну покинути село, нікому не розповідав. Дівчина поїхала до родичів за кордон.

Поїзд мчав її в незвідані краї, вона дивилася у вікно і нічого не бачила — сльози заливали обличчя. Шкода було сестру, яку дуже любила, і не могла змиритися з втратою коханої. «Ти ще будеш щаслива. Ти красива, здороваНу, подумаєш, Сергій Ще десять таких знайдеш, а ось Веронічка Вона теж любить його. Нехай він собі, віддай, їдь » — і батько все-таки умовив дівчину податися до дядька.

А там почалися будні, робота, нові друзі. Всі потроху забувалося. Якось прийшов лист від сестри. Вона просила вибачення, написала, що щаслива і в положенні Анна ще тоді подумала: «це дитя могло б бути моїм …» і прогнала від себе цю думку, як набридливу муху. Через півроку Анна і сама вийшла заміж. Хоч на її весілля ніхто з рідні не приїхав, адже добиратися через півсвіту — дорога неблизька.

Тому відсвяткували створення нової сім’ї у вузькому колі.Згодом з Волині повідомили, що у Вероніки з’явився син. У Анни через рік — дочка. Дві сестри зрідка надсилали одне одному скупі листи. Анна ніяк не наважилася поїхати додому. Перш за все, її лякало, що вона скаже Сергію. Радувало тільки одне: що вона подарувала щастя сестрі.Сергій ніби змирився зі своєю долею, тим більше, що Вероніка була дбайливою, ніжною, але забути Анну він не міг.

Як і зрозуміти її. Сердився, не раз прокручував, як в кіно, їх зустріч, однак і себе, і її не міг пробачити за ту ніч. Часто від таких думок «рятувався» чаркою — і наче ставало легше. Але на ранок знову відгукувалися і серце, і душа. Він радів, тільки коли бачив сина Артемка. Той вдався в Вероніку — гарненький. А верткий, як Анна. Сергій міцно притискав сина до себе, і йому здавалося, що він обіймає Анну.

Любов до чарки довела Сергія. Умовляння дружини і тестя не допомагали. Чоловік з докором дивився на Миколу і той відводив погляд, адже знав, що до зятя теперішнього стану доклав зусиль і сам. І найбільше переживала за чоловіка Вероніка. Вона молилася і готова була все віддати, аби тільки він видужав. Танув Сергій, зблякла і його любляча дружина. Якось, коли вона подала йому пити (чоловік вже не міг піднятися з ліжка), він сказав:

«Чого ж ти так переживаєш? Дивись, який син у нас хороший . »«Без тебе мені не буде життя » — і тільки тепер Сергій зрозумів, як сильно вона його любить. Вероніку, яка, здавалося, ще більше накульгує, вели з парастасу додому рідні.

Вона не могла змиритися з втратою чоловіка, і безперервно про нього думала. «Затьмарила розум » — шепотілися сільські жінки. «Себе знищить» — додавали інші. І як у воду дивилися. Через рік Микола і Ольга попрощалися з донькою, залишившись з чотирирічним онуком.

Коли Анна ступила на поріг рідної домівки, щебетліве хлопчиско вибігл назустріч, подивилися на жінку і голосно закричало: «Бабуся, мама прийшла »У неділю Анна стояла біля місця спочинку сестри і колишнього коханого. У обох подумки просила вибачення. І їм все пробачила. А батько, коли збиралася їхати, сказав: «Нехай Артемко буде тобі за сина. Він же тебе мамою називає Не лишай його цього щастя »І тепер у Анни дочка і син